۲۰ نکته طلایی در آرایش عروس

زیبایی و آراسته بودن یکی از دغدغه های تمامی خانم ها در تمام دوره ها بوده است، از این رو همواره خانم ها برای داشتن یک آرایش مناسب و زیبا و همچنین هماهنگ با مد روز تلاش می کنند. آرایش عروس یکی از مهم ترین آرایش هایی است بسیار مورد توجه بوده و همچنین خانم ها نسبت به آن حساسیت و دقت بیشتری به خرج می دهند، تمامی خانم ها خواستار این هستند که در بهترین شب زندگی خود، آرایشی بسیار زیبا داشته باشند و در مجلس عروسی خود بدرخشند.

آرایش عروس یکی از مهم ترین آرایش ها برای خانم ها و همچنین آرایشگران است که سعی می کنند تمامی هنر و دقت خود را در این آرایش به کار ببرند تا بهترین کار خود را ارائه دهند.

اگر می خواهید برای شب عروسی خود بهترین سبک آرایش را انتخاب کنید با ما همراه باشید تا  20 نکته طلایی در آرایش عروس و سبک های مختلف آرایش عروس جدید را با یکدیگر بررسی کنیم:

انتخاب مناسب سبک آرایش

اولین نکته برای داشتن آرایش زیبا و مناسب برای شب عروسی خود، انتخاب سبک مناسب آرایش صورت و مو است. برای اینکه در شب عروسی خود بدرخشید و زیبا ترین عروس سال باشید و تا مدت ها تمامی مهمانان از زیبایی آرایش شما در شب عروسیتان تعریف کنند باید سعی کنید سبک آرایشی مناسب با چهره خود را انتخاب کنید.

در آرایش عروس لزوما نیاز نیست که تغییرات فوق العاده زیادی داشته باشید، می توانید با انتخاب یک میکاپ لایت و مناسب فرم چهره تان زیبایی خود را دوچندان کنید. زیبا ترین و بهترین آرایش صورت، آرایشی است که حالت طبیعی چهره تان را حفظ کند و جلوه مصنوعی به صورتتان ندهد.

برای انتخاب آرایش عروس جدید و زیبا که با گذشت چندیدن سال از مد نرفته باشد سعی کنید از میکاپ های مدیوم و لایت استفاده کنید. اگرچه آرایش های جدید و به روز که هرساله مد می شوند زیبایی خاص خود را دارند، اما سعی کنید این نوع از آرایش ها را برای شب عروسی خود انتخاب نکنید زیرا با گذشت چندین سال از مراسم عروسی خود دیگر جذابیت گذشته را ندارند و قدیمی می شوند.

بهترین سبک آرایش برای شب عروسی، سبک کلاسیک است که حتی با تغییرات جزیی هم باعث زیبایی و جذابیت شما می شود و با گذشت زمان نیز قدیمی نشده و مورد پسند بسیاری از افراد است.

انتخاب مناسب سبک آرایش

تست میکاپ انجام دهید

برای اینکه مطمئن شوید سبک آرایشی ای که برای مراسم عروسیتان انتخاب کرده اید به شما می آید یا خیر می توانید حدودا 2 یا 3 هفته قبل از مراسم عروسیتان تست میکاپ انجام دهید و از آرایشگران بخواهید با سبک و نوع آرایش انتخابیتان  شما را آرایش کند تا از انتخابتان مطمئن شوید. همچنین در روزی که قرار است تست میکاپ انجام دهید حتما لباس سفید بپوشید تا از هماهنگ بودن آرایش و لباستان مطمئن شوید.

مراقبت های پوستی قبل از مراسم

حدودا دو یا سه هغته قبل از مراسم سعی کنید روتین مراقبتی مناسب پوستتان را به طور مرتب انجام دهید تا دچار مشکلات پوستی و جوش و اکنه نشوید همچنین می توانید پاک سازی های نخصصی و عمقی پوستی انجام دهید تا آرایشتان بهتر بروی پوستتان بنشیند و پوستی صاف و یکدست داشته باشید.

البته که داشتن روتین مراقبتی پوستی مناسب در تمام دوره ها که باعث شادابی و زیبا ماندن پوستتان می  شود را فراموش نکنید.

داشتن عکس و اطلاعات از سبک میکاپ انتخابی

برای اینکه آرایشگرتان بهتر بداند که چه نوع از آرایش و چه طیف رنگی را برای آرایشتان انتخاب کرده اید می توانید عکس آرایش عروس و یا فیلم از آنچه که می خواهید را در اختیار آرایشگرتان قرار دهید تا بتواند راحتتر کار خود را انجام دهد.

برای انتخاب یک آرایش عروس جدید و خاص می توانید مدل های آرایش عروس ایرانی را در فضای مجازی به دقت مورد بررسی قرار دهید تا سبک مورد نظرتان را پیدا کنید، همچنین تجربیات خود را در آرایش روزانه تان مانند رنگ رژ لب، نوع خط چشم و یا فرم ابرو وغیره را به آرایشگرتان بگویید تا آرایشی بهتر و مناسب فرم چهره تان داشته باشید.

از آرایش های شلوغ و پر زرق و برق دوری کنید

برای داشتن آرایش عروس جدید و مناسب درشب عروسیتان سعی کنید خیلی از آرایش های شلوغ استفاده نکنید زیرا علاوه بر آرایش صورتتان، شینیون مو، رنگ و لایت، ناخن و لباس عروس نیز در استایل شما تاثیر گذار هستند که شلوغ بودن هر یک از این موارد باعث نا هماهنگی استایل و آشفته به نظر رسیدن شما می شود.

برای آرایش صورت در شب عروسیتان سعی کنید از آرایش های ملایم تر و زیباتری استفاده کنید تا تمامی اجرای صورتتان زیبایی خود را نشان دهند.

از آرایش های شلوغ و پر زرق و برق دوری کنید

تناسب آرایش چشم و لب

برای داشتن یک آرایش زیبا و مناسب در شب عروسیتان باید بین آرایش چشم و لب تناسب وجود داشته باشد و یکی از این دو مورد را انتخاب کنید تا تاکید بیشتری بر روی آن شود.

به طور کلی و اصولی در یک میکاپ مناسب اگر می خواهید چشم هایتان جلوه بیشتری داشته و آرایش آن بیشتر باشد باید سعی کنید برای آرایش لب از رنگ های ملایم تری استفاده کنید و بلعکس اگر می خواهید لب هایتان زیباتر و بیشتر جلوه کنند، سعی کنید آرایش چشم هایتان را ملایم تر انتخاب کنید.

انتخاب رنگ پوست مناسب

برای اینکه زیباترین میکاپ عروس را داشته باشید، مهم ترین نکته انتخاب یک کرم پودر مناسب با رنگ پوستتان است زیرا اگر رنگ پوستتان در آرایش خیلی تیره تر و یا روشنتر از پوست طبیعی خودتان انتخاب شود جلوه زیبایی ندارد و باعث ناهماهنگی رنگ پوست صورت و بدنتان می شود.

سعی کنید از رنگ کرم پودر نهایتا دو درجه تیره تر و یا روشنتر از پوست طبیعی خود انتخاب کنید. همچنین از کرم پودری که برای صورت خود استفاده می کنید مقداری هم بروی گردن و یا دیگر قسمت هایی که از لباستان بیرون است استفاده کنید تا یکرنگ و هماهنگ شوند.

آرایش چشم زیاد ممنوع

آرایش چشم ها اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا ارتباط چشمی جز اولین ارتباط هایی است که بین افراد شکل می گیرد بنابراین داشتن یک آرایش زیبا و مناسب چشم برای شب عروسیتان بسیار مهم است.

سعی کنید از آرایش های چشم شلوغ و پر زرق و برق که هر ساله مد می شوند برای شب عروسیتان انتخاب نکنید. زیرا بعد از گذشت چندین سال این سبک از آرایش ها از مد می روند و دیگر جذابیت و زیبایی گذشته را ندارند.

برای داشتن یک آرایش عروس جدید و اینکه زیبایی چشمانتان بیشتر دیده شود از سبک آرایش لایت و مدیوم استفاده کنید و با استفاده از یک مژه با اندازه مناسب چشمتان زیبایی و جذابیت بیشتری به آن ببخشید.

انتخاب رنگ رژ لب مناسب

برای داشتن میکاپ زیبا در شب عروسیتان می توانید به سلیقه تان از هر رنگ رژ لبی استفاده کنید، همچنین با توجه به توضیحاتی که داده شد رنگ رژلب را متناسب با آرایش چشمهایتان انتخاب کنید.

دقت داشته باشید که برای رژ لب از طیف رنگ های خیلی تیره استفاده نکنید زیرا علاوه بر کوچک نشان دادن لب هایتان باعث بیشتر نشان دادن سن نیز می شوند.

اگر طیف رنگی آرایش چشمهایتان لایت و مدیوم است، و یا همیشه از رنگ های رژ لب ملایم استفاده می کردید، می توانید از رنگ های قرمز و یا زرشکی که ظاهر بسیار زیبایی به صورتتان می دهد استفاده کنید، همچنین رنگ های صورتی و قهوه ای روشن و یا گوشتی نیز انتخاب مناسبی است.

انتخاب رنگ رژ لب مناسب

انتخاب رنگ موی مناسب

علاوه بر داشتن یک میکاپ مناسب در شب عروسیتان، رنگ مو نیز تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی چهره تان دارد. البته که انتخاب رنگ مو کاملا سلیقه ای است.

رنگ طبیعی مو ها همیشه زیبا بوده و بسیاری طرفدار این هستند که در شب عروسیشان رنگ موهای طبیعی خودشان را داشته باشند، با این حال اگر خواستار این هستید که در شب عروسیتان تغییراتی هم داشته باشید می توانید از انواع رنگ مو مناسب چهره تان استفاده کنید.

برای انتخاب رنگ مو ها تنوع بسیار زیادی وجود دارد که با توجه به سلیقه خودتان و همچنین راهنمایی های آرایشگرتان می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید. رنگ هایی با طیف تیره تر مانند قهوه ای متوسط و یا انواع رنگ و مش جدید و هایلایت نمونه هایی از انواع رنگ مو هستند که با توجه به سلیقه و رنگ پوستتان می توانید هر یک را انتخاب کنید.

آرایش مو مناسب چهره

علاوه بر انتخاب یک میکاپ مناسب برای چهره تان، آرایش مو یا همان شینیون مو نیز تاثیر بسیار زیادی بر تکمیل شدن زیبایی چهره تان دارد. انتخاب سبک آرایش مو کاملا سلیقه ای است که می توانید با انتخاب یک تاج و تور مناسب بر روی موهایتان زیبایی آن را چند برابر کنید. اگر موهای بلندی دارید، انتخاب نمونه شینیون های باز و بلند می تواند بسیار جذاب و زیبا باشد.

استفاده از مواد مرغوب با ماندگاری بالا

استفاده از مواد مرغوب با ماندگاری بالا

دقت کنید که آرایشگرتان حتما از لوازم میکاپ مرغوب و با ماندگاری بالا استفاده کند تا با گذشت زمان پاک نشده و یا به هم نریزد زیرا قرار است که میکاپ برای ساعت های طولانی و تا آخر شب بروی پوستتان بماند، بنابراین استفاده از موادی با ماندگاری بالا این اطمینان را به شما میدهد که تا پایان مراسم عروسی خود ظاهری مرتب و آراسته داشته باشید.

از موی مصنوعی استفاده نکنید

سعی کنید حتی الامکان از موهای مصنوعی در آرایش موهایتان استفاده نکنید زیرا هرچند که این موها ظاهری طبیعی داشته دارند اما در عکاسی و زیر نور فلش، مصنوعی بودنشان مشخص می شود و ظاهر زیبایی در عکس ها ندارند. اگر موهای کوتاهی دارید برای آرایش موهایتان سعی کنید از موهای اضافه طبیعی و هم رنگ موهایتان استفاده کنید تا ظاهر یکدست و زیباتری داشته باشد.

در کل داشتن یک آرایش عروس جدید و زیبا برای شب عروسیتان نیازمند این است که از مدت ها قبل به دنبال سبک آرایش دلخواهتان باشید و همچنین یک آرایشگاه مناسب پیدا کنید تا آرایش مورد نظر شما را با کیفیت بالا و مناسب چهره تان برای شما انجام دهد تا در بهترین شب زندگیتان ظاهری بسیار زیبا و مناسب داشته باشید و مانند الماس بدرخشید و همچنین بعد از گذشت چندین سال همچنان از آرایش چهره خود راضی باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان: 2931 2250 021مشاوره رایگان: 8675 206 0912